fbpx

טרקים בנפאל

nepaltreksil@gmail.com

אוורסט בייס קאמפ – 12 ימים עם טיסות לוקלה 2024/2025

עודכן לאחרונה בתאריך יולי 1, 2024

מרחק

100+ ק״מ

דרגת קושי

בינונית-גבוהה

משך הטרק

12 ימים

התחלה וסיום

קטמנדו-קטמנדו

גובה מקס'

5,555 מ׳

שעות הליכה

6-7

אוורסט בייס קאמפ – 12 ימים עם טיסות לוקלה 2024/2025

מי מאיתנו לא שמע על ההר הגבוה ביותר בעולם, הר האוורסט, שמתנשא לגובה 8,848 מ׳ מעל פני הים? בטרק האוורסט בייס קאמפ תזכו להגיע למחנה הבסיס של ההר, שנמצא ממש למרגלותיו וממנו יוצאים המטפסים המקצועניים במטרה להעפיל לפסגה, במה שנחשב לאחד מאתגרי האקסטרים הגדולים בעולם. הטרק מתחיל בטיסה של כחצי שעה מקטמנדו/ראמצ׳אפ לשדה התעופה לוקלה (Lukla) ומשם תתחילו לצעוד את צעדיכם הראשונים בטרק.

הנקודה הגבוהה ביותר בטרק אליה תגיעו היא קאלה פ׳את׳אר (Kala Pathar) שנמצאת בגובה 5,555 מ׳ מעל פני הים. אל נקודה זו תעלו בשעת זריחה ותשקיפו על הר האוורסט במלא תפארתו.

גם הדרך אל מחנה הבסיס של האוורסט מתגמלת לא פחות וממנה תוכלו להשקיף על כמה מההרים הגבוהים והמרשימים ביותר בהימלאיה – אמא דמבלאם (Ama Damblam), לוטסה (Lhotse), נופטסה (Nuptse), פומורי (Pumori) ועוד.

הטרק כולל שני ימי התאקלמות – הראשון בנאמצ׳ה באזאר (Namche Bazar) והשני בדינגבוצ׳ה (Dingboche) על מנת לאפשר לגופכם להתאקלם בצורה הדרגתית וטובה.

כדאי לדעת

היתרונות ביציאה לטרק דרכנו

מדריך מקיף

טרק האוורסט בייס קאמפ הוא אחד מן הטרקים הפופולריים ביותר בעולם. הוא עובר דרך עמק הקומבו (Khumbu) ומגיע אל מחנה הבסיס של הר האוורסט בצפון מזרח מדינת נפאל. במהלך הטרק תעברו דרך נופים עוצרי נשימה, אגמים, קרחונים, כפרי שרפה (Sherpa) ומנזרים. הטרק בן 12 הימים מתחיל בטיסה ציורית של 40 דקות לשדה התעופה בלוקלה ולאחר מכן בהליכה לכפר פאקדינג (Phakding), שם תלונו בלילה הראשון בטרק.

למחרת, לאחר ארוחת הבוקר תתחילו בצעידה אל הכפר נאמצ׳ה באזאר (Namche Bazar) שבגובה 3,440 מ׳ מעל פני הים – שם תישארו להתאקלמות של שתי לילות. מנאמצ׳ה באזאר תמשיכו לכפר טנגבוצ׳ה (Tengboche) שם תוכלו לבקר במנזר המפורסם וביום שלמחרת תצעדו לכיוון דינגבוצ׳ה (Dingboche). שנמצאת ממש למרגלות הר האמא דאמבלאם (Ama Damblam) – נוף מרתק כשלעצמו. בדינגבוצ׳ה תישארו ללון לילה נוסף לטובת התאקלמות שבמהלכה תוכלו לטפס לפסגת נאנגארצ׳אנג (Nangkartshang).

לאחר שני לילות בדינגבוצ׳ה, תתחילו בצעידה לכיוון הכפר לובוצ׳ה (Lobuche) שבגובה 4,900 מ׳ מעל פני הים שם תבלו את הלילה. היום השמיני של הטרק הוא היום שחיכיתם לו יותר מכל – זהו היום שבו תגיעו למחנה הבסיס של הר האוורסט. גובה מחנה הבסיס הוא 5,364 מ׳ מעל פני הים. ביום זה, תעברו תחילה בכפר גוראק שפ (Gorakshep), תשאירו את התרמיל הגדול בגסטהאוס, ותמשיכו לכיוון מחנה הבסיס כשאתם נושאים משקל קל בלבד. מחנה הבסיס של האוורסט הוא נקודה מרגשת במיוחד בטרק, שממנה תוכלו להשקיף לקרחון קומבו (Khumbu Icefall), להצטלם ולסמן ״וי״ על עוד אתגר מוצלח שעמדתם בו. לאחר התרשמות קצרה ממחנה הבסיס, תנועו חזרה לכיוון גוראק שפ, שם תבלו את הלילה.

מוקדם למחרת, תעלו לקאלה פאת׳אר (5,555 מ׳ מעל פני הים) כדי לתפוס את קרני השמש הראשונות על הר האוורסט – חוויה מיוחדת במינה. לאחר הירידה מקאלה פאת׳אר תרדו חזרה לגוראק שפ, תאכלו את ארוחת הבוקר ותנועו למטה לכיוון פריצ׳ה (Pheriche). מפריצ'ה, תלכו באותה הדרך חזרה ללוקלה, שם יהיה הלילה האחרון שלכם לפני הטיסה חזרה למחרת.

אוורסט בייס קאמפ – 12 ימים עם טיסות לוקלה 2024/2025 - תמונות

תמונות וסרטונים אוורסט בייס קאמפ

מטיילים מספרים

אוורסט בייס קאמפ מפי לקוחות של ׳טרקים בנפאל׳

״האוורסט בייס קאמפ היה חלום שהתגשם! טרק מדהים ביופיו שאסור לפספס״
גיא ורעות, אוקטובר 22׳
״חוויה בלתי רגילה הודות להדרכה המעולה וההכנה של גיא והצוות המקומי״
גבי, ספטמבר 23׳

לו"ז אוורסט בייס קאמפ – 12 ימים עם טיסות לוקלה 2024/2025

יום 1
קטמנדו - לוקלה - פאקדינג

המסע אל עבר האוורסט בייס קאמפ מתחיל לאחר הנחיתה בשדה התעופה לוקלה (Lukla), משם תתחילו בצעידה אל הכפר הראשון בו תלונו הלילה – פאקדינג. זהו מקטע קל-יחסית שמסייע בהתאקלמות הדרגתית לגובה. הגובה בפאקינדג הוא 2,650 מ׳ מעל פני הים.

פאקדינג - נאמצ׳ה בזאר

לאחר ארוחת הבוקר, תמשיכו לצעוד בשביל יפהפה לאורך הנהר כשבדרך תחצו גשרים תלויים רבים וביניהם הגשר התלוי ע״ש אדמונד הילארי. השביל יוביל אתכם אל הכניסה לפארק הלאומי סאגארמאת׳ה (Sagarmatha), שם יוצגו האישורים שלכם במשרד המקומי ותמשיכו לכיוון נאמצ׳ה באזאר, שהוא שער הכניסה לאוורסט.

נאמצ׳ה בזאר - יום התאקלמות

זהו יום ההתאקלמות הראשון שלכם בטרק. לאחר ארוחת בוקר מאוחרת, תוכלו לטייל ולחקור את הכפר, בשוק המקומי או במוזיאון השרפות. יום זה הוא לטובת התרגלות לגבהים ומנוחה לקראת יום הצעידה הבא.

נאמצ׳ה בזאר - טנגבוצ׳ה

לאחר יום ההתאקלמות בנאמצ׳ה תתחילו את דרככם לכפר טנגבוצ׳ה, כשלאורך הדרך תזכו ליהנות מהנופים של ההרים היפים ביותר בעולם – אוורסט, נופטסה, לוטסה ואמה דאמבלאם. השביל לטנגבוצ׳ה הוא מאתגר וכולל לא מעט עליות וירידות. עם הגעתכם לטנגבוצ׳ה, תוכלו לבקר במנזר המפורסם של הכפר.

טנגבוצ׳ה - דינגבוצ׳ה

מטנגבוצ׳ה תתחילו את דרככם ליעד הבא – דינגבוצ׳ה, שבו תבלו גם כן שני לילות לטובת התאקלמות. לקראת ההגעה לדינגבוצ׳ה, יתגלה לעיניכם ההר אמא דאמבלאם (Ama Damblam) המרשים. אט אט תתקדמו לאורך נהר לובוצ׳ה (Lobuche) ועמק אימג׳ה (Imja) ומשם תתחילו בעלייה תלולה ליעד. בדינגבוצ'ה תוכלו לראות את שדות התבואה הרבים שמוקפים באבנים המגינות על היבולים.

דינגבוצ׳ה - יום התאקלמות

יום ההתאקלמות השני בטרק הגיע ואתם כבר בגובה משמעותי של כמעט 4,500 מ׳ מעל פני הים. היום ההתאקלמות מומלץ לבצע טיפוס על צלע הרכס שמעל הכפר, משם תיהנו מתצפית פנורמית על הפסגות הגבוהות באיזור.

דינגבוצ׳ה - לובוצ׳ה

 יום זה מתחיל בעלייה קצרה מדינגבוצ׳ה לכיוון לובוצ׳ה (Lobuche). ככל שתתקדמו במסלול, נוף ההרים המושלגים יתגלה לעיניכם יותר. לאחר מכן, תגיעו למעבר ההרים טוקלה (Thukla Pass) שם מוצבות אנדרטות זיכרון של מטפסים מקצועניים שקיפחו את חייהם בניסיון להעפיל לפסגות הגבוהות של הרי ההימלאיה. משם תמשיכו אל הכפר לובוצ׳ה, שם תבלו את הלילה.

לובוצ׳ה - אוורסט בייס קאמפ - גוראק שאפ

זהו היום לו חיכיתם! ביום זה תגיע ליעד שלך. לאחר ארוחת בוקר בלובוצ׳ה, תגיעו לכפר גוראק שפ (Gorak Shep), תשאירו את רוב החפצים שלכם בגסטהאוס על מנת לא לשאת משא כבד בהמשך העלייה לבייס קאמפ. הגובה המקסימלי אליו תגיעו באותו יום הוא 5,364 מ׳ מעל פני הים. לאחר שהייה לא ממושכת בבייס קאמפ תעשו את דרככם חזרה לכיוון גוראק שפ שם תבלו את הלילה.

גוראק שפ - קאלה פאת׳אר - פריצ׳ה

היום התשיעי הוא שיא נוסף של הטרק. היום מתחיל בהשכמה מוקדמת ויציאה לכיוון קאלה פאת׳אר שבגובה 5,555 מ׳ מעל פני הים. כשתגיעו לנקודת התצפית של קאלה פאת׳אר, יתגלה לעיניכם האוורסט במלוא עוצמתו כשקרני השמש הראשונות מפציעות. לאחר מכן, תמשיכו בירידה לגוראק שפ, תאכלו ארוחת בוקר ותנוחו לקראת הליכה לפריצ׳ה (Pheriche).

פריצ׳ה - נאמצ׳ה בזאר

ביום זה תמשיכו את הירידה המשמעותית בגובה לכיוון נאמצ׳ה באזאר שם ביליתם את יום ההתאקלמות הראשון בטרק.

נאמצ׳ה בזאר - לוקלה

יום ההליכה האחרון בטרק מתחיל בנאמצ׳ה באזאר, שכבר הכרתם כל כך טוב במהלך הטרק. ביום זה תצעדו לכיוון הכפר לוקלה, שם תלונו לקראת טיסה מוקדמת בבוקר שלמחרת.

לוקלה - קטמנדו

בוקר טוב לוקלה! בבוקר זה, תהיו מתוכננים לעלות על טיסה מוקדמת לקטמנדו. אורך הטיסה כ-30 דקות. כל הכבוד, עשיתם את זה ובגדול!

התוכנית כוללת

התוכנית אינה כוללת

אני רוצה לקבל עוד פרטים

מהלך גבהים

מפת הטרק

לינה ואוכל

לינה
הלינה במהלך הטרק היא בגסטהאוסים שפרוסים במרבית הכפרים. מרבית החדרים הם זוגיים (שתי מיטות נפרדות) ובהם שמיכת צמר אחת וכרית. ניתן לבקש שמיכה נוספת אותה תקבלו בהתאם לזמינות.
הלינה בימים שמחוץ למסגרת הטרק היא במלונות 3-4 כוכבים לרוב על בסיס ארוחת בוקר.

אוכל
במהלך הטרק יוגשו לכם 3 ארוחות ביום. תוכלו לבחור מנה אחת מהתפריט בכל ארוחה ובנוסף תה/קפה. תוכלו למצוא בגסטהאוסים מנות מערביות והן מנות מקומיות. מאכלים מומלצים בטרק הם: אורז, עדשים, תפוחי אדמה, מרק שום. מומלץ להימנע ממשקאות אלכוהוליים, צריכה מרובה של קפאין ומתוקים.
ניתן למצוא במרבית הגסטהאוסים חטיפים, שתייה קלה, משקאות אלכוהוליים אך אלו לא כלולים בתוכנית ויהיה עליכם לשלם עבורם מכיסכם.

ביטוח נסיעות לחו"ל

יציאה לטרק האוורסט בייס קאמפ היא פעילות אתגרית שכרוכה בסיכונים וביניהם מחלת גבהים, מפולות ושינויי מזג אוויר פתאומיים. לכן, רכישת ביטוח נסיעות היא בגדר חובה. בעת רכישת הביטוח, עליכם לוודא שקיים בו כיסוי של פעילות אתגרית, איתור חילוץ וכמו כן ביטוח כבודה.

אנחנו יכולים להמליץ על חברות ביטוח בהתבסס על נסיון של לקוחות קודמים, אך אנחנו לא מוכרים ביטוחים. אנו מבקשים מכל לקוח לשלוח אלינו את פוליסת הביטוח שרכש תוך שבוע ימים מרגע העברת המקדמה לטיול. מצורף לינק לרכישת ביטוח בחברת פספורטכארד. לאחר רכישת הפוליסה, יש להעבירה אלינו במייל.

ויזה

על מנת להיכנס לנפאל, כל תייר מחוייב באשרת כניסה (ויזה).
קיימות שתי דרכים למבקשים להנפיק ויזה: האחת היא בעת ההגעה למדינה (Visa On Arrival), והשנייה היא בשגרירות נפאל בישראל (קאופמן 2, תל אביב יפו). הליך קבלת הויזה בעת ההגעה (Visa On Arrival) הוא פשוט ונוח אך בעונת השיא, עשוי להיווצר עומס על עמדות ההנפקה בשדה התעופה. לאלו שרוצים לדלג על התורים קיימת האפשרות להנפיק את הויזה בשגרירות נפאל בתל אביב.

הוצאת ויזה בשגרירות נפאל בישראל

על מנת להנפיק את הויזה בישראל, יש למלא טופס זה ולהצטייד ב:

1) דרכון שתוקפו מעל ל-6 חודשים קדימה
2) תמונת פספורט
3) כסף מזומן

לאחר הוצאת הויזה, לא ניתן לבטלה או לקבל החזר כספי בגינה כמו כן, היא חייבת להיות בשימוש תוך שישה חודשים מתאריך ההנפקה. שעות הגשת בקשות לויזה הן בין 10:00-14:00.

ניתן למצוא פרטים נוספים באתר השגרירות.

הוצאת ויזה בעת ההגעה לנפאל (Visa On Arrival)

הליך קבלת הויזה בעת ההגעה לשדה התעופה או אחד ממעברי הגבול הוא פשוט מאוד וכולל 3 שלבים.

שלב ראשון

– מילוי 'כרטיס הגעה' (Arrival Card).

– מילוי טופס מקוון בעמדה ממוחשבת עם ההגעה לשדה התעופה או לחלופין למלא את הטופס מבעוד מועד דרך האתר הרשמי של משרד ההגירה. במקרה שמילאתם את הטופס באתר, תקבלו קבלה וברקוד שאותה יש להדפיס ולהביא עמכם על מנת להציג בביקורת הגבולות. הקבלה תקפה למשך 15 בלבד.

שלב שני

– תשלום בהתאם לזמן בו תשהו בנפאל (15, 30 או 90 ימים).

– קבלת הקבלה על תשלום.

מומלץ לשאת עמכם כסף מזומן לטובת התשלום.

עלות ויזה בעת ההגעה (On Arrival Visa)

15 ימים – 30$

30 ימים – 50$

90 ימים – 125$

שלב שלישי

להציג בדלפק ההגירה את הטופס שמילאתם, קבלה על התשלום והדרכון שלכם.הוא/היא יפקיר לכם את הויזה לאחר התקנתו.

כבודה אישית

במהלך הטרק, יוקצה פורטר אחד לכל שני מטיילים לטובת סחיבת הציוד האישי שלכם. המשקל המקסימלי עבור כל מטייל הוא 7.5 ק״ג (סה״כ 15 ק״ג לפורטר). מומלץ לארוז לטרק ציוד חיוני בלבד כאשר את יתר הכבודה האישית, ניתן יהיה לאפסן במלון בקטמנדו.

בנוסף, מומלץ לשאת על גבכם ״תיק יום״ ובו ציוד חיוני, פריטים יקרי ערך ומסמכים רלוונטים. תיק היום ישמש אתכם בדרך כלל לנשיאת מסמכים, ארנק, מים לשתייה, חטיפים, חולצה להחלפה, פליז, משקפי שמש וכל ציוד יקר ערך שברשותכם.

מכשירים אלקטרוניים

במרבית הגסטהאוסים קיים חשמל באופן רציף וניתן לטעון את המכשירים האלקטרוניים שברשותכם: טלפון סלולרי, מצלמה, סוללה ניידת וכד׳. לעתים טעינה של מכשירים אלו תהיה כרוכה בתשלום נוסף.

אני רוצה להירשם לטרק אוורסט בייס קאמפ – 12 ימים עם טיסות לוקלה 2024/2025!

חשוב לדעת

שאלות נפוצות

איפה נמצאת שמורת האוורסט?

שמורת האנאפורנה נמצאת במרכז נפאל במחוז הגנדאקי.

בדרך כלל המשקל המותר בטיסות פנימיות הוא 15-20 ק״ג. ניתן לחרוג ממשקל זה בתשלום נוסף. על מנת לחסוך במשקל, ניתן לנעול את נעלי הטרק הכבדות ואת המעיל שלכם בטיסה.

זכרו: ניתן להשאיר בקטמנדו את התיק/מזוודה שאיתו הגעתם מהארץ וכך להימנע מנשיאת משקל מיותר במהלך הטרק. בדרך כלל, המלון בו תלונו יספק לכם את שירות זה ללא עלות. 

כן. לאחר תשלום המקדמה תתבקשו לשלוח צילום דרכון, תמונת פספורט והעתק של ביטוח הנסיעות לחו״ל שרכשתם.

בהחלט, זוהי חובה לכל מטייל לרכוש ביטוח נסיעות לחו״ל שכולל איתור וחילוץ.

בדיוק בשביל זה נועדה רשימת הציוד האולטימטיבית לטרק. באופן כללי, ניתן לקנות את מרבית הציוד בנפאל, ובמחירים נוחים, אך רצוי לקנות מראש נעליים לטרק ותיק גב וזאת על מנת שהרגליים והגב יתרגלו אליהם.

כל הטרקים בנפאל דורשים רמת כושר בסיסית לפחות. ישנם טרקים מאתגרים יותר ופחות. מומלץ מאוד להתמיד בשגרת אימונים של מספר חודשים לפני היציאה לטרק. חיזוק שרירי הרגליים ואימונים אירוביים באופן קבוע יעזרו לכם לסיים את הטרק על הצד הטוב ביותר.

לא מומלץ לשתות מי ברז במהלך הטרק, אלא רק מים שעברו סינון או חיטוי.

למטיילים הנוטלים תרופות קבועות – מומלץ לשאת אותן בתיק האישי כל העת ולצרוך על פי הנחיות הרופא המטפל. במידה ואתם לא חשים בטוב במהלך הטרק, יש לתקשר זאת מיידית למדריך הקבוצה. במקרים מסוימים תוכלו לגשת למרפאה מקומית, במידה וישנה כזו במרחק סביר. חברות הביטוח ערוכות לכל תרחיש, ויוכלו לסייע בכל שאלה, לרבות אפשרות לפינוי ברכב/מסוק על פי הצורך.

נהוג ובהחלט מומלץ להעניק טיפ למדריך והפורטר בסוף הטרק.

ברוב הגסטהאוסים קיים אינטרנט אלחוטי שניתן להתחבר אליו. לעתים הדבר יהיה בתשלום.

הטמפרטורות בטרקים משתנות בהתאם לחודש והעונה.
במרבית הימים לא תרגישו קור קיצוני במהלך ההליכה ולכן כדאי לשאת איתכם מספר שכבות, שאותן תוכלו להסיר במידת הצורך – חולצה מנדפת זיעה (Dri Fit), פליז ומעיל נוצות. בנוסף, כדי לשאת בתיק כפפות, חם צוואר/כובע גרב. בשעות הבוקר המוקדמות ושעות הערב הטמפרטורות הן נמוכות יותר באופן משמעותי.
בחודשים אוקטובר-נובמבר הטמרפטורות בגבהים יכולות לנוע ממספר מעלות בודדות ועד למינוס 10 מעלות ופחות. בחודשים אפריל-מאי הטמפרטורות בגבהים יכולות לנוע סביב 10 מעלות ואף להגיע למספר מעלות בודדות.

בחלקים מסוימים של הטרק, קיימת קליטה סלולרית אך אין להסתמך על כך לחלוטין. כחלק מתוכנית הטיול, תקבלו כרטיס סים מקומי לתקשורת של שיחות ואינטרנט.

בהחלט. במרבית הגסטהאוסים קיים מבחר גם עבור צמחוניים ובאופן כללי, מומלץ להימנע מאכילת בשר במהלך הטרק מטעמים סניטריים.

במידה וחל שינוי במהלך הטרק שבמסגרתו נוספה לינה/הדרכה/אמצעי תחבורה – יהיה עליך לשאת בהוצאה זו. אנחנו נעשה את מירב המאמצים על מנת לשמור על בטיחות המטיילים ובמקביל ננסה לקזז את העלויות הנוספות כמה שאפשר.

למרבה הצער, במידה ונדרשת להתפנות מהטרק – אנחנו נעשה את מירב המאמצים כדי לתכנן מחדש את הטיול שלך ולהוציא ממנו את המקסימום. יחד עם זאת, עלויות מסוימות שהתחייבנו עליהן (לינה, ארוחות, הדרכה) ולא יוחזרו.

שתפו עם חברים

להרשמה לטרק האוורסט בייס קאמפ – 12 ימים עם טיסות לוקלה 2024/2025

5/5

לטרקים נוספים

משך הטרק

10 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

11 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

13 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

7 ימים

גובה מקסימלי

4,130 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

7 ימים

גובה מקסימלי

4,460 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

13 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

he_ILHebrew

טיול לנפאל מתכננים רק עם מקצוענים!

לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים

הפנייה התקבלה בהצלחה!

נחזור עם מענה מקצועי תוך 24 שעות

דילוג לתוכן