fbpx

טרקים בנפאל

nepaltreksil@gmail.com

סובב אנאפורנה – 11 ימים 2024/2025

עודכן לאחרונה בתאריך יולי 1, 2024

מרחק

35 ק"מ

דרגת קושי

לכל הרמות

משך הטרק

11 ימים

התחלה וסיום

קטמנדו-פוקארה

גובה מקס'

5,416 מ׳

שעות הליכה

5-6

סובב אנאפורנה – 11 ימים 2024/2025

טרק סובב האנאפורנה (Annapurna Circuit) נחשב לאחד הטרקים המפורסמים ביותר בהימלאיה. הטרק מתאים גם לאלו שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הטרקים והוא כולל חצייה של מעבר ההרים ת׳ורונג לה (בגובה 5,416 מ׳ מעל פני הים). הטרק הוא ידידותי ולא מאתגר מדי. הלינה בלודג׳ים היא נוחה מאוד וכן האוכל בהם הוא טרי ואיכותי. המסלול הוא מעגלי, ועובר בשיאו דרך מעבר ההרים המפורסם ת׳ורונג לה (Thorung La Pass) שבגובה 5,416 מ׳ מעל פני הים. חלקו המערבי של המסלול נגיש כיום לרכבים, וקיימת בו תנועה ערה של ג׳יפים. במקטע זה ניתן גם לשכור ג׳יפ ולתת מנוחה לרגליים עד לאיזו נקודה שתחליטו, משם תוכלו להמשיך רגלית.

יש לציין שזהו מסלול פופולרי מאוד בעונת השיא, כך שרוב הסיכויים שתכירו מטיילים ממדינות רבות ומגוונות. המסלול יכול להיות מאתגר לעתים, אך קצב ההתאקלמות בו הוא הדרגתי ונוח.

כדאי לדעת

היתרונות ביציאה לטרק דרכנו

מדריך מקיף

טרק סובב האנאפורנה, הוא טרק שבו מקיפים ״נגד כיוון השעון״ את רכס האנאפורנה וסופו בטיסה של כ-30 דקות מהכפר ג׳ומסום לעיירה פוקארה.
הטרק מתחיל בג׳אגאט (Jagat) שבגובה 1,300 מ׳ מעל פני הים, והוא חוצה את מעבר ההרים ת׳ורונג לה (Thorung La Pass) שבגובה 5,416 מ׳ מעל פני הים ומגיע לג'ומסום (Jomsom) שבגובה 2,740 מ׳ מעל פני הים. במהלך הטרק תיחשפו לנופים פנורמיים של ההימלאיה וביניהם דאולגרי (Dhaulagiri), אנאפורנה I, מנאסלו , אנאפורנה II , אנאפורנה III, אנאפורנה IV, אנאפורנה דרומי, נילג'ירי וטיליצ'ו. במהלך הטרק, תחוו מקרוב את התרבויות המקויות בכפרים הנפאליים והטיבטיים.

הטרק מתחיל בנסיעה של כ-10 שעות מהעיר קטמנדו (Kathmandu) דרך הכפרים בסיסהר (Besishar), בולבולה (Bhulbhule) וטאל (Tal) ועד להגעתכם לג׳אגאט (Jagat), שם תבלו את הלילה הראשון בטרק. למחרת בבוקר, תתחילו את הטרק באופן רגלי לכפר דראפאני (Dharapani), משם לכפר צ׳אמה (Chame), פיסאנג (Pissang) ועד למאנאנג (Manang). במאנאנג תלונו שני לילות רצופים לטובת התאקלמות לגובה.

לאחר מכן, תמשיכו ממאנאנג לכפר יאק קרקה (Yak Kharkha) ולאחר מכן לת׳ורונג פדי (Thorung Phedi). כעת, תתחילו את דרככם לנקודת השיא של הטרק – מעבר ההרים ת׳ורונג לה. יום זה מתחיל בהשכמה מוקדמת (בסביבות 04:00 בבוקר) עם עלייה מת׳ורונג פדי לכיוון מעבר ההרים ת׳ורונג לה שבגובה 5,416 מ׳ מעל פני הים.

הנוף הנשקף ממעבר ההרים ת׳ורונג לה מרהיב ובו תשהו זמן לא רב עד לתחילת הירידה בגובה אל הכפר מוקטינאת׳ (Muktinath) בו תבלו את הלילה הבא. למחרת, תתחילו בהליכה אל הכפר ג׳ומסום (Jomsom) ומשם תעלו על טיסה קצרה (כ-20 דקות) לעיירה פוקארה – שם תוכלו לנוח וליהנות ממסאג׳ מפנק.

סובב אנאפורנה – 11 ימים 2024/2025 - תמונות

תמונות וסרטונים סובב אנאפורנה 11 ימים

מטיילים מספרים

סובב אנאפורנה מפי לקוחות של ׳טרקים בנפאל׳

״בזכות המומחיות של צוות ׳טרקים בנפאל׳ סובב האנאפורנה הייתה הרפתקה בלתי נשכחת. ממליצה מאוד על השירות והחוויה."
אודליה, אוקטובר 23׳
״נופים עוצרי נשימה, והדרכה ברמה הכי גבוהה ומקצועית - ממליצים מאוד לכל מי שמתכנן טיול לנפאל!״
עומר, טל ורועי, אוקטובר 23׳

לו"ז סובב אנאפורנה – 11 ימים 2024/2025

יום 1
קטמנדו-ג׳אגאט

לאחר ארוחת בוקר קלילה במלון – היום הראשון של הטרק מתחיל בנסיעה ברכב שאורכה כ-10 שעות מקטמנדו לבסיסהר ומשם לג׳אגאט. במהלך הנסיעה לג׳אגאט דרך נהר טרישולי (Trishuli) תעברו דרך נופים ירוקים של טרסות אורז וכפרים אותנטיים.

במהלך שעות אחר הצהריים תגיעו לג׳אגאט, שם תאכלו ארוחת ערב ותלונו לקראת יום ההליכה הראשון למחרת.

ג׳אגאט-דרפאני

הליכה לאורך נהר המרסיאנדי (Marsyangdi) דרך יערות טרופיים ומפלים. תעברו דרך הכפר היפהפה, טל (Tal) ומשם דרך גשר אל דראפאני (Dharapani).

דרפאני-צ׳אמה

יוצאים מדראפאני דרך יערות של עצי אורן. באופן יחסי, הדרך היא מישורית עד לכפר צ׳אמה (Chame). בצ׳אמה תזכו לנוף מרהיב של אנאפורנה 2, אנאפורנה 4 ולאמג׳ונג.

צ׳אמה-פיסאנג

מצ'אמה, תעלו לכיוון פיסאנג (Pissang) בתוואי שטח פתוח. לאחר הליכה לאורך העמק הצר, תגיעו לסלע ענק בשם 'פאונגדה דנדה', שנחשב בעיני המקומיים לקדוש. במהלך ההליכה, הר אנאפורנה 2 יתגלה מכיוון דרום ופסגת פיסאנג מצפון-מזרח.

פיסאנג-מאנאנג

יום הליכה ארוך שמתחיל בפיסאנג ועובר דרך מספר מקדשים בודהיסטיים עד להגעה למאנאנג (Manang). במהלך היום יתגלו לעיניכם נופים מרשימים של אנאפורנה 2, 3, 4 גנגאפורנה, פסגת פיסאנג וטיליצ׳ו.

מאנאנג-יום התאקלמות

יום מנוחה בכפר מאנאנג. יום זה נועד למנוחה והתאקלמות לגובה. ביום זה מומלץ לבצע הליכת התאקלמות וליהנות מאחד הכפרים היפים בטרק. על הדרך, תוכלו ליהנות מקפה ומאפה באווירה של בית.

מאנאנג-יאק קרקה

לאחר יום ההתאקלמות במאנאנג, תמשיכו אל עבר הכפר יאק קרקה (Yak Kharkha). בשלב זה, תתחילו להבחין בנוף אלפיני וצחיח. אם יתמזל מזלכם, תיתקלו בדרך ביאקים וסוסים.

יאק קרקה-ת׳ורונג פדי

אומרים להתראות לעמק המרסיאנדי ופונים אל עבר ת׳ורונג פדי (Thorung Phedi). ההליכה ביום זה כוללת מקטע תלול ויש לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים.

ת׳ורונג פדי-מוקטינאת

יום הפס (Pass Day)! זהו אחד מן הימים המאתגרים בטרק שמתחיל בהשכמה מוקדמת בסביבות השעה 04:00 לפנות בוקר. הדרך מתחילה בעלייה מפותלת אל עבר היי קאמפ (High Camp) שם תעצרו למנוחה קלה לפני ההמשך למעבר ההרים ת׳ורונג לה. במעבר ההרים ת׳ורונג לה, שהוא אחד ממעברי ההרים הגבוהים בעולם, תזכו לתצפית פנורמית על רכס האנאפורנה, תצטלמו ותתחילו את הירידה ממנו לכיוון הכפר מוקטינאת׳ (Muktinath).

הירידה לכיוון מוקטינאת היא מאתגרת בעיקר עבור הברכיים שבסופה תרדו משמעותית עד לגובה 3,760 מ׳ מעל פני הים.

מוקטינאת - ג׳ומסום

ארוחת בוקר במוקטינאת׳ וביקור במקדש. לאחר מכן, הליכה לכיוון הכפר ג׳ומסום (Jomsom) דרך כפרי גורונג (Gurung) ומקדשים נוספים. בדרך, תעברו בכפר קאגבני (Kagbeni), דרך נופים צחיחים ויבשים. בהגעה לג׳ומסום תיחשפו פעם נוספת לדאולגירי ונילגירי.

ג׳ומסום-פוקארה

ארוחת בוקר בג׳ומסום וטיסה מוקדמת ככל הניתן לפוקארה. משך הטיסה היא כ-30 דקות.
במקרים מסוימים, בהם מזג האוויר אינו מאפשר טיסה, תעשו את הדרך באמצעות רכב בנסיעה של כ-10 שעות עד לפוקארה. ההסעה תביא אתכם ישירות למלון בפוקארה.

התוכנית כוללת

התוכנית אינה כוללת

אני רוצה לקבל עוד פרטים

מהלך גבהים

מפת הטרק

לינה ואוכל

לינה
הלינה במהלך הטרק היא בגסטהאוסים שפרוסים במרבית הכפרים. מרבית החדרים הם זוגיים (שתי מיטות נפרדות) ובהם שמיכת צמר אחת וכרית. ניתן לבקש שמיכה נוספת אותה תקבלו בהתאם לזמינות.
הלינה בימים שמחוץ למסגרת הטרק היא במלונות 3-4 כוכבים לרוב על בסיס ארוחת בוקר.

אוכל
במהלך הטרק יוגשו לכם 3 ארוחות ביום. תוכלו לבחור מנה אחת מהתפריט בכל ארוחה ובנוסף תה/קפה. תוכלו למצוא בגסטהאוסים מנות מערביות והן מנות מקומיות. מאכלים מומלצים בטרק הם: אורז, עדשים, תפוחי אדמה, מרק שום. מומלץ להימנע ממשקאות אלכוהוליים, צריכה מרובה של קפאין ומתוקים.
ניתן למצוא במרבית הגסטהאוסים חטיפים, שתייה קלה, משקאות אלכוהוליים אך אלו לא כלולים בתוכנית ויהיה עליכם לשלם עבורם מכיסכם.

ביטוח נסיעות לחו"ל

יציאה לטרק סובב אנאפורנה היא פעילות אתגרית שכרוכה בסיכונים וביניהם מחלת גבהים, מפולות ושינויי מזג אוויר פתאומיים. לכן, רכישת ביטוח נסיעות היא בגדר חובה. בעת רכישת הביטוח, עליכם לוודא שקיים בו כיסוי של פעילות אתגרית, איתור חילוץ וכמו כן ביטוח כבודה.

אנחנו יכולים להמליץ על חברות ביטוח בהתבסס על נסיון של לקוחות קודמים, אך אנחנו לא מוכרים ביטוחים. אנו מבקשים מכל לקוח לשלוח אלינו את פוליסת הביטוח שרכש תוך שבוע ימים מרגע העברת המקדמה לטיול. מצורף לינק לרכישת ביטוח בחברת פספורטכארד. לאחר רכישת הפוליסה, יש להעבירה אלינו במייל.

ויזה

על מנת להיכנס לנפאל, כל תייר מחוייב באשרת כניסה (ויזה).
קיימות שתי דרכים למבקשים להנפיק ויזה: האחת היא בעת ההגעה למדינה (Visa On Arrival), והשנייה היא בשגרירות נפאל בישראל (קאופמן 2, תל אביב יפו). הליך קבלת הויזה בעת ההגעה (Visa On Arrival) הוא פשוט ונוח אך בעונת השיא, עשוי להיווצר עומס על עמדות ההנפקה בשדה התעופה. לאלו שרוצים לדלג על התורים קיימת האפשרות להנפיק את הויזה בשגרירות נפאל בתל אביב.

הוצאת ויזה בשגרירות נפאל בישראל

על מנת להנפיק את הויזה בישראל, יש למלא טופס זה ולהצטייד ב:

1) דרכון שתוקפו מעל ל-6 חודשים קדימה
2) תמונת פספורט
3) כסף מזומן

לאחר הוצאת הויזה, לא ניתן לבטלה או לקבל החזר כספי בגינה כמו כן, היא חייבת להיות בשימוש תוך שישה חודשים מתאריך ההנפקה. שעות הגשת בקשות לויזה הן בין 10:00-14:00.

ניתן למצוא פרטים נוספים באתר השגרירות.

הוצאת ויזה בעת ההגעה לנפאל (Visa On Arrival)

הליך קבלת הויזה בעת ההגעה לשדה התעופה או אחד ממעברי הגבול הוא פשוט מאוד וכולל 3 שלבים.

שלב ראשון

– מילוי 'כרטיס הגעה' (Arrival Card).

– מילוי טופס מקוון בעמדה ממוחשבת עם ההגעה לשדה התעופה או לחלופין למלא את הטופס מבעוד מועד דרך האתר הרשמי של משרד ההגירה. במקרה שמילאתם את הטופס באתר, תקבלו קבלה וברקוד שאותה יש להדפיס ולהביא עמכם על מנת להציג בביקורת הגבולות. הקבלה תקפה למשך 15 בלבד.

שלב שני

– תשלום בהתאם לזמן בו תשהו בנפאל (15, 30 או 90 ימים).

– קבלת הקבלה על תשלום.

מומלץ לשאת עמכם כסף מזומן לטובת התשלום.

עלות ויזה בעת ההגעה (On Arrival Visa)

15 ימים – 30$

30 ימים – 50$

90 ימים – 125$

שלב שלישי

להציג בדלפק ההגירה את הטופס שמילאתם, קבלה על התשלום והדרכון שלכם.הוא/היא יפקיר לכם את הויזה לאחר התקנתו.

כבודה אישית

במהלך הטרק, יוקצה פורטר אחד לכל שני מטיילים לטובת סחיבת הציוד האישי שלכם. המשקל המקסימלי עבור כל מטייל הוא 7.5 ק״ג (סה״כ 15 ק״ג לפורטר). מומלץ לארוז לטרק ציוד חיוני בלבד כאשר את יתר הכבודה האישית, ניתן יהיה לאפסן במלון בקטמנדו.

בנוסף, מומלץ לשאת על גבכם ״תיק יום״ ובו ציוד חיוני, פריטים יקרי ערך ומסמכים רלוונטים. תיק היום ישמש אתכם בדרך כלל לנשיאת מסמכים, ארנק, מים לשתייה, חטיפים, חולצה להחלפה, פליז, משקפי שמש וכל ציוד יקר ערך שברשותכם.

מכשירים אלקטרוניים

במרבית הגסטהאוסים קיים חשמל באופן רציף וניתן לטעון את המכשירים האלקטרוניים שברשותכם: טלפון סלולרי, מצלמה, סוללה ניידת וכד׳. לעתים טעינה של מכשירים אלו תהיה כרוכה בתשלום נוסף.

אני רוצה להירשם לטרק סובב אנאפורנה – 11 ימים 2024/2025!

חשוב לדעת

איפה נמצאת שמורת האנאפורנה?

שמורת האנאפורנה נמצאת במרכז נפאל במחוז הגנדאקי.

בהחלט, זוהי חובה לכל מטייל לרכוש ביטוח נסיעות לחו״ל שכולל איתור וחילוץ.

כן. לאחר תשלום המקדמה תתבקשו לשלוח צילום דרכון, תמונת פספורט והעתק של ביטוח הנסיעות לחו״ל שרכשתם.

בדיוק בשביל זה נועדה רשימת הציוד האולטימטיבית לטרק. באופן כללי, ניתן לקנות את מרבית הציוד בנפאל, ובמחירים נוחים, אך רצוי לקנות מראש נעליים לטרק ותיק גב וזאת על מנת שהרגליים והגב יתרגלו אליהם.

המשקל המירבי לנשיאה עבור פורטר אחד הוא 15 ק״ג. במידה ותצאו כקבוצה – מומלץ לחלוק את שירותי הפורטר עם מטייל נוסף. במידה ושני מטיילים חולקים פורטר, אזי שהמשקל לנשיאה עבור כל מטייל הוא 7.5 ק״ג. מומלץ לשקול מראש את הציוד כדי להתכונן מראש.

במידה וחל שינוי במהלך הטרק שבמסגרתו נוספה לינה/הדרכה/אמצעי תחבורה – יהיה עליך לשאת בהוצאה זו. אנחנו נעשה את מירב המאמצים על מנת לשמור על בטיחות המטיילים ובמקביל ננסה לקזז את העלויות הנוספות כמה שאפשר.

למרבה הצער, במידה ונדרשת להתפנות מהטרק – אנחנו נעשה את מירב המאמצים כדי לתכנן מחדש את הטיול שלך ולהוציא ממנו את המקסימום. יחד עם זאת, עלויות מסוימות שהתחייבנו עליהן (לינה, ארוחות, הדרכה) ולא יוחזרו.

לא מומלץ לשתות מי ברז במהלך הטרק, אלא רק מים שעברו סינון או חיטוי.

למטיילים הנוטלים תרופות קבועות – מומלץ לשאת אותן בתיק האישי כל העת ולצרוך על פי הנחיות הרופא המטפל. במידה ואתם לא חשים בטוב במהלך הטרק, יש לתקשר זאת מיידית למדריך הקבוצה. במקרים מסוימים תוכלו לגשת למרפאה מקומית, במידה וישנה כזו במרחק סביר. חברות הביטוח ערוכות לכל תרחיש, ויוכלו לסייע בכל שאלה, לרבות אפשרות לפינוי ברכב/מסוק על פי הצורך.

נהוג ובהחלט מומלץ להעניק טיפ למדריך והפורטר בסוף הטרק.

ברוב הגסטהאוסים קיים אינטרנט אלחוטי שניתן להתחבר אליו. לעתים הדבר יהיה בתשלום.

בהחלט. במרבית הגסטהאוסים קיים מבחר גם עבור צמחוניים ובאופן כללי, מומלץ להימנע מאכילת בשר במהלך הטרק מטעמים סניטריים.

בחלקים מסוימים של הטרק, קיימת קליטה סלולרית אך אין להסתמך על כך לחלוטין. כחלק מתוכנית הטיול, תקבלו כרטיס סים מקומי לתקשורת של שיחות ואינטרנט.

הטמפרטורות בטרקים משתנות בהתאם לחודש והעונה.
במרבית הימים לא תרגישו קור קיצוני במהלך ההליכה ולכן כדאי לשאת איתכם מספר שכבות, שאותן תוכלו להסיר במידת הצורך – חולצה מנדפת זיעה (Dri Fit), פליז ומעיל נוצות. בנוסף, כדי לשאת בתיק כפפות, חם צוואר/כובע גרב. בשעות הבוקר המוקדמות ושעות הערב הטמפרטורות הן נמוכות יותר באופן משמעותי.
בחודשים אוקטובר-נובמבר הטמרפטורות בגבהים יכולות לנוע ממספר מעלות בודדות ועד למינוס 10 מעלות ופחות. בחודשים אפריל-מאי הטמפרטורות בגבהים יכולות לנוע סביב 10 מעלות ואף להגיע למספר מעלות בודדות.

כל הטרקים בנפאל דורשים רמת כושר בסיסית לפחות. ישנם טרקים מאתגרים יותר ופחות. מומלץ מאוד להתמיד בשגרת אימונים של מספר חודשים לפני היציאה לטרק. חיזוק שרירי הרגליים ואימונים אירוביים באופן קבוע יעזרו לכם לסיים את הטרק על הצד הטוב ביותר.

פוקארה היא העיר השנייה בגודלה בנפאל והיא שוכנת על שפת אגם Phewa. בנוסף ליציאות לטרקים בסביבה, אפשר למצוא מגוון פעילויות אתגריות, כמו למשל מצנחי רחיפה, שייט, ועוד. העיר פופולרית מאוד גם בקרב התושבים המקומיים וגם בקרב תיירים בשל אופיה השלו והשלווה שבה. מומלץ מאוד לשלב בטיול שלכם מספר ימים בפוקארה, ליהנות מהרוגע, מסאג׳ים למי שאוהבים ופעילויות נוספות.

שאלות נפוצות

שתפו עם חברים

להרשמה לטרק הסובב אנאפורנה – 11 ימים 2024/2025

5/5

לטרקים נוספים

משך הטרק

10 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

13 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

13 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

7 ימים

גובה מקסימלי

4,130 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

12 ימים

גובה מקסימלי

5,555 מטר

שעות הליכה

6-7 שעות

משך הטרק

7 ימים

גובה מקסימלי

4,460 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

he_ILHebrew

טיול לנפאל מתכננים רק עם מקצוענים!

לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים

הפנייה התקבלה בהצלחה!

נחזור עם מענה מקצועי תוך 24 שעות

דילוג לתוכן