fbpx

טרקים בנפאל

nepaltreksil@gmail.com

פון היל – 5 ימים 2024/2025

עודכן לאחרונה בתאריך יולי 1, 2024

מרחק

כ-50 ק״מ

דרגת קושי

קלה-בינונית

משך הטרק

5 ימים

התחלה וסיום

פוקארה-פוקארה

גובה מקס'

3,210 מ׳

שעות הליכה

כ-6

פון היל – 5 ימים 2024/2025

אחד הטרקים הקצרים והאהובים ביותר בנפאל הוא טרק הפון היל-גורפאני ובקצרה – פון היל (Poon Hill). גובה השיא בטרק הוא 3,210 מ׳ מעל פני הים – גובה נוח-יחסית שמקטין את הסיכוי למחלת גבהים. הטרק הוא אידיאלי לאלו שרוצים לקבל הצצה לנוף ההימלאיה בתוך פרק זמן קצר שבמהלכו ניתן להכיר מקרוב את התרבות והעושר הביולוגי של האזור. אם יתמזל מזלכם, תזכו לראות השלדג לבן החזה, אמודאים, פרפרים רבים וצבאים. השבילים בטרק מתפארים בסחלבים, שושנת אלפים ויערות טרופיים. הטרק עובר בכפרי גורונג (Gurung) ומגאר (Magar) – שהם בית ללוחמי הגורקה (Gorkha) המפורסמים. הטרק בן 5 הימים לפון היל הוא הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את שמורת האנאפורנה בזמן קצר.

כדאי לדעת

היתרונות ביציאה לטרק דרכנו

מדריך מקיף

פון היל הוא אחד מן הטרקים הקצרים הפופולריים ביותר בנפאל ובשמורת האנאפורנה בפרט. זהו מסלול נהדר עבור מטיילים מתחילים שרוצים לטעום את הקסם של ההימלאיה. את הטרק ניתן לעשות בשלושה/ארבעה/חמישה ימים. המסלול הבא הוא המסלול של 5 ימים כאשר היציאה והחזרה מן הטרק היא מפוקארה. המסלול מסומן היטב, ותוכלו למצוא גסטהאוסים רבים ומסעדות בדרך. פון היל הוא מסלול נהדר לעשות כטרק התאקלמות לפני טרק ארוך יותר, כדוגמת סובב האנאפורנה או האנאפורנה בייס קאמפ. הטרק מתחיל בנסיעה של כשעה מהמלון בפוקארה אל הכפר נאיאפול (Nayapul), ומשם תתחילו ללכת אל הכפר הראשון בו תלונו – אולרי (וUlleri) שנמצא בגובה של 2,050 מ׳ מעל פני הים. למחרת תשימו פעמיכם לכיוון הכפר גורפאני שנמצא למרגלות פון היל. הכפר נמצא בגובה של 2,870 מ׳ מעל פני הים וזהו יום מאתגר עם לא מעט עליות וירידות. היום הבא מתחיל בהשכמה מוקדמת ועלייה בשעת זריחה אל פון היל שבגובה 3,210 מ׳ מעל פני הים. הנוף הנשקף הוא מרהיב, ובשעות מסוימות תוכלו לקנות במקום כוס תה מפנקת. לאחר מכן תחזרו לגורפאני ומשם תמשיכו בהליכה לכפר טדאפאני (Tadapani). למחרת הירידה מפון היל, תמשיכו לכיוון הכפר צ׳ומרונג שם תלונו וביום האחרון תשלבו הליכה ונסיעה בג׳יפ עד לפוקארה.

פון היל – 5 ימים 2024/2025 - תמונות

תמונות וסרטונים מפון היל

מטיילים מספרים

סובב אנאפורנה ופון היל מפי לקוחות של ׳טרקים בנפאל׳

״האוורסט בייס קאמפ היה חלום שהתגשם! טרק מדהים ביופיו שאסור לפספס״
אוקטובר 22׳
״חוויה בלתי רגילה הודות להדרכה המעולה וההכנה של גיא והצוות המקומי״
ספטמבר 23׳

לו"ז פון היל – 5 ימים 2024/2025

יום 1
פוקארה - נאיאפול - אולרי

לאחר ארוחת הבוקר במלון, תתחילו את דרככם בנסיעה מפוקארה לנאיאפול ומשם תתחילו לצעוד לכיוון הכפר אולרי. הדרך עוברת ביערות טרופיים וכפרים ציוריים עד להגעה לגסטהאוס באולרי שנמצאת בגובה 2,050 מ׳.

אולרי - גורפאני

לאחר הלילה הראשון בטרק, תתחילו לצעוד מהכפר אולרי לכיוון גורפאני. הדרך כוללת עליות וירידות מרובות והיא עוברת ביערות ירוקים. בדרך תעברו בכפרים באנת׳אנתי ונגאת׳אנת׳י עד להגעה לגורפאני.

גורפאני - פון היל - טדאפאני

מוקדם בבוקר תתחילו בעלייה לפון היל (Poon Hill) ותגלו נוף מדהים בשעת זריחה. לאחר מכן תחזרו לגורפאני ומשם תמשיכו בהליכה לכפר טדאפאני (Tadapani).

טדאפאני - צ׳ומרונג

לאחר ארוחת הבוקר תתחילו בעלייה קלה ולאחריה ירידה לכיוון נהר קימרונג. לאחר מכן, עלייה נוספת בשביל מתון יותר תוך התבוננות באזור הכפרי שמסביב ובפסגות ההרים הגבוהות.

צ׳ומרונג - ג׳ינו דנדה - פוקארה

היום האחרון בטרק שבו תעשו את דרככם חזרה לפוקארה. היום מתחיל בצ׳ומרונג ויורד עד לג׳ינו דנדה – שם תוכלו ליהנות ממעיינות חמים מפנקים לאחר המאמץ הרב בטרק. מג׳ינו דנדה המשך הליכה ונסיעה ברכב חזרה אל פוקארה.

התוכנית כוללת

התוכנית אינה כוללת

אני רוצה לקבל עוד פרטים

מהלך גבהים

מפת הטרק

לינה ואוכל

לינה
הלינה במהלך הטרק היא בגסטהאוסים שפרוסים במרבית הכפרים. מרבית החדרים הם זוגיים (שתי מיטות נפרדות) ובהם שמיכת צמר אחת וכרית. ניתן לבקש שמיכה נוספת אותה תקבלו בהתאם לזמינות.
הלינה בימים שמחוץ למסגרת הטרק היא במלונות 3-4 כוכבים לרוב על בסיס ארוחת בוקר.

אוכל
במהלך הטרק יוגשו לכם 3 ארוחות ביום. תוכלו לבחור מנה אחת מהתפריט בכל ארוחה ובנוסף תה/קפה. תוכלו למצוא בגסטהאוסים מנות מערביות והן מנות מקומיות. מאכלים מומלצים בטרק הם: אורז, עדשים, תפוחי אדמה, מרק שום. מומלץ להימנע ממשקאות אלכוהוליים, צריכה מרובה של קפאין ומתוקים.
ניתן למצוא במרבית הגסטהאוסים חטיפים, שתייה קלה, משקאות אלכוהוליים אך אלו לא כלולים בתוכנית ויהיה עליכם לשלם עבורם מכיסכם.

ביטוח נסיעות לחו"ל

יציאה לטרק הפון היל היא פעילות אתגרית שכרוכה בסיכונים וביניהם מחלת גבהים, מפולות ושינויי מזג אוויר פתאומיים. לכן, רכישת ביטוח נסיעות היא בגדר חובה. בעת רכישת הביטוח, עליכם לוודא שקיים בו כיסוי של פעילות אתגרית, איתור חילוץ וכמו כן ביטוח כבודה.

אנחנו יכולים להמליץ על חברות ביטוח בהתבסס על נסיון של לקוחות קודמים, אך אנחנו לא מוכרים ביטוחים. אנו מבקשים מכל לקוח לשלוח אלינו את פוליסת הביטוח שרכש תוך שבוע ימים מרגע העברת המקדמה לטיול. מצורף לינק לרכישת ביטוח בחברת פספורטכארד. לאחר רכישת הפוליסה, יש להעבירה אלינו במייל.

ויזה

על מנת להיכנס לנפאל, כל תייר מחוייב באשרת כניסה (ויזה).
קיימות שתי דרכים למבקשים להנפיק ויזה: האחת היא בעת ההגעה למדינה (Visa On Arrival), והשנייה היא בשגרירות נפאל בישראל (קאופמן 2, תל אביב יפו). הליך קבלת הויזה בעת ההגעה (Visa On Arrival) הוא פשוט ונוח אך בעונת השיא, עשוי להיווצר עומס על עמדות ההנפקה בשדה התעופה. לאלו שרוצים לדלג על התורים קיימת האפשרות להנפיק את הויזה בשגרירות נפאל בתל אביב.

הוצאת ויזה בשגרירות נפאל בישראל

על מנת להנפיק את הויזה בישראל, יש למלא טופס זה ולהצטייד ב:

1) דרכון שתוקפו מעל ל-6 חודשים קדימה
2) תמונת פספורט
3) כסף מזומן

לאחר הוצאת הויזה, לא ניתן לבטלה או לקבל החזר כספי בגינה כמו כן, היא חייבת להיות בשימוש תוך שישה חודשים מתאריך ההנפקה. שעות הגשת בקשות לויזה הן בין 10:00-14:00.

ניתן למצוא פרטים נוספים באתר השגרירות.

הוצאת ויזה בעת ההגעה לנפאל (Visa On Arrival)

הליך קבלת הויזה בעת ההגעה לשדה התעופה או אחד ממעברי הגבול הוא פשוט מאוד וכולל 3 שלבים.

שלב ראשון

– מילוי 'כרטיס הגעה' (Arrival Card).

– מילוי טופס מקוון בעמדה ממוחשבת עם ההגעה לשדה התעופה או לחלופין למלא את הטופס מבעוד מועד דרך האתר הרשמי של משרד ההגירה. במקרה שמילאתם את הטופס באתר, תקבלו קבלה וברקוד שאותה יש להדפיס ולהביא עמכם על מנת להציג בביקורת הגבולות. הקבלה תקפה למשך 15 בלבד.

שלב שני

– תשלום בהתאם לזמן בו תשהו בנפאל (15, 30 או 90 ימים).

– קבלת הקבלה על תשלום.

מומלץ לשאת עמכם כסף מזומן לטובת התשלום.

עלות ויזה בעת ההגעה (On Arrival Visa)

15 ימים – 30$

30 ימים – 50$

90 ימים – 125$

שלב שלישי

להציג בדלפק ההגירה את הטופס שמילאתם, קבלה על התשלום והדרכון שלכם.הוא/היא יפקיר לכם את הויזה לאחר התקנתו.

כבודה אישית

במהלך הטרק, יוקצה פורטר אחד לכל שני מטיילים לטובת סחיבת הציוד האישי שלכם. המשקל המקסימלי עבור כל מטייל הוא 7.5 ק״ג (סה״כ 15 ק״ג לפורטר). מומלץ לארוז לטרק ציוד חיוני בלבד כאשר את יתר הכבודה האישית, ניתן יהיה לאפסן במלון בקטמנדו.

בנוסף, מומלץ לשאת על גבכם ״תיק יום״ ובו ציוד חיוני, פריטים יקרי ערך ומסמכים רלוונטים. תיק היום ישמש אתכם בדרך כלל לנשיאת מסמכים, ארנק, מים לשתייה, חטיפים, חולצה להחלפה, פליז, משקפי שמש וכל ציוד יקר ערך שברשותכם.

מכשירים אלקטרוניים

במרבית הגסטהאוסים קיים חשמל באופן רציף וניתן לטעון את המכשירים האלקטרוניים שברשותכם: טלפון סלולרי, מצלמה, סוללה ניידת וכד׳. לעתים טעינה של מכשירים אלו תהיה כרוכה בתשלום נוסף.

אני רוצה להירשם לטרק פון היל – 5 ימים 2024/2025!

חשוב לדעת

איפה נמצא הטרק פון היל?

טרק הפון היל נמצא באיזור שמורת האנאפורנה הנמצאת במרכז נפאל.

בהחלט, זוהי חובה לכל מטייל לרכוש ביטוח נסיעות לחו״ל שכולל איתור וחילוץ.

כן. לאחר תשלום המקדמה תתבקשו לשלוח צילום דרכון, תמונת פספורט והעתק של ביטוח הנסיעות לחו״ל שרכשתם.

בדיוק בשביל זה נועדה רשימת הציוד האולטימטיבית לטרק. באופן כללי, ניתן לקנות את מרבית הציוד בנפאל, ובמחירים נוחים, אך רצוי לקנות מראש נעליים לטרק ותיק גב וזאת על מנת שהרגליים והגב יתרגלו אליהם.

המשקל המירבי לנשיאה עבור פורטר אחד הוא 15 ק״ג. במידה ותצאו כקבוצה – מומלץ לחלוק את שירותי הפורטר עם מטייל נוסף. במידה ושני מטיילים חולקים פורטר, אזי שהמשקל לנשיאה עבור כל מטייל הוא 7.5 ק״ג. מומלץ לשקול מראש את הציוד כדי להתכונן מראש.

במידה וחל שינוי במהלך הטרק שבמסגרתו נוספה לינה/הדרכה/אמצעי תחבורה – יהיה עליך לשאת בהוצאה זו. אנחנו נעשה את מירב המאמצים על מנת לשמור על בטיחות המטיילים ובמקביל ננסה לקזז את העלויות הנוספות כמה שאפשר.

למרבה הצער, במידה ונדרשת להתפנות מהטרק – אנחנו נעשה את מירב המאמצים כדי לתכנן מחדש את הטיול שלך ולהוציא ממנו את המקסימום. יחד עם זאת, עלויות מסוימות שהתחייבנו עליהן (לינה, ארוחות, הדרכה) ולא יוחזרו.

לא מומלץ לשתות מי ברז במהלך הטרק, אלא רק מים שעברו סינון או חיטוי.

למטיילים הנוטלים תרופות קבועות – מומלץ לשאת אותן בתיק האישי כל העת ולצרוך על פי הנחיות הרופא המטפל. במידה ואתם לא חשים בטוב במהלך הטרק, יש לתקשר זאת מיידית למדריך הקבוצה. במקרים מסוימים תוכלו לגשת למרפאה מקומית, במידה וישנה כזו במרחק סביר. חברות הביטוח ערוכות לכל תרחיש, ויוכלו לסייע בכל שאלה, לרבות אפשרות לפינוי ברכב/מסוק על פי הצורך.

נהוג ובהחלט מומלץ להעניק טיפ למדריך והפורטר בסוף הטרק.

ברוב הגסטהאוסים קיים אינטרנט אלחוטי שניתן להתחבר אליו. לעתים הדבר יהיה בתשלום.

בהחלט. במרבית הגסטהאוסים קיים מבחר גם עבור צמחוניים ובאופן כללי, מומלץ להימנע מאכילת בשר במהלך הטרק מטעמים סניטריים.

בחלקים מסוימים של הטרק, קיימת קליטה סלולרית אך אין להסתמך על כך לחלוטין. כחלק מתוכנית הטיול, תקבלו כרטיס סים מקומי לתקשורת של שיחות ואינטרנט.

הטמפרטורות בטרקים משתנות בהתאם לחודש והעונה.
במרבית הימים לא תרגישו קור קיצוני במהלך ההליכה ולכן כדאי לשאת איתכם מספר שכבות, שאותן תוכלו להסיר במידת הצורך – חולצה מנדפת זיעה (Dri Fit), פליז ומעיל נוצות. בנוסף, כדי לשאת בתיק כפפות, חם צוואר/כובע גרב. בשעות הבוקר המוקדמות ושעות הערב הטמפרטורות הן נמוכות יותר באופן משמעותי.
בחודשים אוקטובר-נובמבר הטמרפטורות בגבהים יכולות לנוע ממספר מעלות בודדות ועד למינוס 10 מעלות ופחות. בחודשים אפריל-מאי הטמפרטורות בגבהים יכולות לנוע סביב 10 מעלות ואף להגיע למספר מעלות בודדות.

כל הטרקים בנפאל דורשים רמת כושר בסיסית לפחות. ישנם טרקים מאתגרים יותר ופחות. מומלץ מאוד להתמיד בשגרת אימונים של מספר חודשים לפני היציאה לטרק. חיזוק שרירי הרגליים ואימונים אירוביים באופן קבוע יעזרו לכם לסיים את הטרק על הצד הטוב ביותר.

פוקארה היא העיר השנייה בגודלה בנפאל והיא שוכנת על שפת אגם Phewa. בנוסף ליציאות לטרקים בסביבה, אפשר למצוא מגוון פעילויות אתגריות, כמו למשל מצנחי רחיפה, שייט, ועוד. העיר פופולרית מאוד גם בקרב התושבים המקומיים וגם בקרב תיירים בשל אופיה השלו והשלווה שבה. מומלץ מאוד לשלב בטיול שלכם מספר ימים בפוקארה, ליהנות מהרוגע, מסאג׳ים למי שאוהבים ופעילויות נוספות.

שאלות נפוצות

שתפו עם חברים

להרשמה לטרק הפון היל – 5 ימים 2024/2025

5/5

לטרקים נוספים

משך הטרק

10 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

11 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

13 ימים

גובה מקסימלי

5,416 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

7 ימים

גובה מקסימלי

4,130 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

משך הטרק

12 ימים

גובה מקסימלי

5,555 מטר

שעות הליכה

6-7 שעות

משך הטרק

7 ימים

גובה מקסימלי

4,460 מטר

שעות הליכה

כ-6 שעות

he_ILHebrew

טיול לנפאל מתכננים רק עם מקצוענים!

לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים

הפנייה התקבלה בהצלחה!

נחזור עם מענה מקצועי תוך 24 שעות

דילוג לתוכן